Ümraniye TV

Şişlik şikayetiyle gitti, karnından 21 kiloluk tümör çıkarıldı!

Trabzon’da yaşayan ve bir süredir karnında şişlik şikayeti olan 52 yaşındaki erkek hasta bu nedenle Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan tetkikler sonucu karnında 21 kiloluk tümör olduğu ortaya çıktı. Ameliyatla tümörün alınması sonrası açıklama yapan doktorları da bu duruma şaşırdıklarını söyledi.

Şişlik şikayetiyle gitti, karnından 21 kiloluk tümör çıkarıldı!
24 views
10 Mart 2021 - 12:05

Bir süredir karnında şişlik ve ağrı şikayeti sonucu Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran 52 yaşındaki erkek hasta, daha sonra Genel Cerrahi Polikliniğinde yapılan tetkikler sonrasında karnında kitle tespit edildi. Hasta, daha sonra ameliyata alınırken operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. İsmet Çelik, yaklaşık üç saatlik operasyon sonucu çıkardığı 21 kilo ağırlığındaki dev kitle karşısında yaşadığı şaşkınlığı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dile getirdi.

Prof. Dr. Ertuğrul: ‘Her yıl yaklaşık 30 bin kişi şeker hastalığından ayağını kaybediyor!’

21 kilogramlık tümör çıkarıldı

Dr. Çelik, paylaşımında “Karında şişlik şikâyeti ile bize müracaat eden 52 yaşındaki erkek hastamızda yapılan tetkikler sonucunda 40×45 cm’lik sağ karın bölgesini tamamen dolduran ana damarları ve üreteri içine alan dev bir tümör görüldü. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra bugün ameliyatını gerçekleştirdik. Çıkarılan tümör 21 kg olarak ölçüldü. Hastamız post op yakın takip için yoğun bakıma alındı. Bu zorlu ameliyatta ekip muhteşemdi.  Ellerinize kollarınıza yüreğinize sağlık” ifadelerini kullandı.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -