Ümraniye TV

Depremzede çiftin ev mutluluğu: ‘117 yaşındayım böyle hükümet görmedim!’

Geçtiğimiz yıl 24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ depreminin ardından kerpiç evleri hasar gören kimlikte 98 ancak gerçekte 117 olduğunu iddia eden Selahattin dede ve eşi İsmigül Taştan çifti devletin kendileri için yaptığı çelik ve modern evlerina kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Depremzede çiftin ev mutluluğu: ‘117 yaşındayım böyle hükümet görmedim!’
20 views
13 Mart 2021 - 13:56

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş bu depremde Elazığ’da 37 Malatya’da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetmişti. Ayrıca depremde 2 şehirde 25 binden fazla konut ise ağır hasar gördü.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un koordinesinde kent merkezinde yapımına başlanan 20 binden fazla konutun yarıdan fazlası hak sahiplerine teslim edildi.Bu evlerden birine sahip olan 117 yaşındaki Selahattin dede ile eşi İsmigül nine de çok mutlu.Selahattin dede ‘117 yaşındayım böyle hükümet görmedim. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun’ dedi. 

Depremde eşiyle oğlunu kaybeden anne ve kızına devlet sahip çıktı!

Kent merkezinin yanı sıra  Baskil, Sivrice, Maden ilçeleri ile merkeze bağlı 300 köyde planlanan bin 265 konutunda bir kısmı yapıldı, bir kısmının da çalışmasının devam ettiği bildirildi. Çalışmaların ilk başladığı Değirmenönü köyündeki çelik konstrüksiyonlu evlerin ilk etabı biterek hak sahiplerine  de teslimi yapıldı. Evlerine kavuşanlardan biride 5 çocuk  sahibi  olan resmiyette 98, nüfusa geç yazdırıldığı için 117 yaşında olan Selahattin dede ile 70 yaşındaki eşi İsmigül Taştan çifti oldu. Yeni sıcak yuvalarında huzur içerisinde oturan çift, duygulandıran sözlerle devlete teşekkür etti. 
 
50 yıllık kerpiç evden kurtardılar bizi

Evlerin çok güzel olduğunu belirten 5 çocuk annesi İsmigül Taştan,  “Allah, Cumhurbaşkanından, yapanlardan, bir çivi çakanlardan razı olsun. Muhtarım ön ayak oldu bizi kurtardı. Önceden evimiz kerpiç 50 yıllıktı. Bir daha deprem olsa dibinde kalırdık. Allah razı olsun. Şuan ki evim çok güzel. Sıcak, hiç soğumuyor. Bizimki sobalıdır. Kalorifer yaptıranlarda var. Ama gereği yok. Soba her tarafı sıcak yapıyor. Allah devletimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Yaptılar ve bizi içerisinde koydular. Daha ne diyelim” dedi. 


 
Eski eve çocuklar bile gelmek istemiyordu

Artık  deprem olunca korkamadığını vurgulayan Taştan, “Önceden dışarı çıkıyor, saatlerce bekliyordum. Muhtarımızda saatlerce yanımızda duruyordu. Korkmayın diyordu. Bizim ev çok kötüydü. Oğlan gidip evden bir şeyler getiriyor, ‘Biz bu evde nasıl yaşamışız’ diyor. Her tarafı çatlamıştı. Ama şimdi evimden memnunum.  Şuan ki evimizi çelikten yaptılar.  Çocuklarım geliyordu. Yatacak yer yoktu. 2 tane odam vardı. Çocuklarım gelince yatmıyorlardı , dönüyorlardı. Ama şimdi Cuma’dan geliyorlar Pazar’a kadar hepsi rahat ediyor. Torunum ‘Babaanne ev çok geniş çok güzel’ diyor. Diğer evde çocuk dışarı bile çıkamıyordu. Şimdi geniş ve güzel. Misafirlerim gelip gidiyor. En başta Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Devletimizi Allah başımızdan eksik etmesin” diye konuştu.


  
Allah devletten Cumhurbaşkanımızdan razı olsun

Evin çok güzel olduğunu aktaran Selahattin Taştan,  “Çok rahat ediyoruz. Soba yakıyoruz, her yer sıcak oluyor. Allah devletten, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Bize böyle bir hak tanıdıkları için teşekkür ederiz. Böyle bir hükümet daha önce görmedik. 117 yaşındayım böyle bir hükümete rastlamadım” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -