Ümraniye TV

Çok yüksek riskli bölgede yer alan Samsun’un risk haritası kırmızıya boyandı!

Sağlık bakanlığı güncel koronavirüs verilerine göre çok riskli bölgede yer alan Samsun’da kent merkezi Hayat Eve Sığar uygulamasında yine kırmızıya boyandı. Samsun 6-12 Mart 2021 tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü yer olarak açıklanmıştı. Vaka artışına ve soğuk havalara rağmen insanlar sosyalleşmekten geri kalmadı

Çok yüksek riskli bölgede yer alan Samsun’un risk haritası kırmızıya boyandı!
22 views
20 Mart 2021 - 15:18

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan güncel vaka sayısı haritasına göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü Samsun’da, kent merkezi Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki risk haritasında yüksek riski temsil eden kırmızı renk ile kaplandı. Kentte, soğuk ve rüzgârlı havaya rağmen bazı vatandaşlar deniz kenarına giderek sahilde bisiklet sürüp, yürüyüş yaparken, çocuklar ise parklarda oyun oynadı.

Samsun’da geçen hafta yeşile dönen koronavirüs risk haritası yeniden kırmızıya dönmeye başladı

İnsanlarımız dikkat etmiyor

 

Samsun’da vakaların artmaya devam ettiğini belirten Gülcan Özdemir, “Vakalar arttı çünkü gençlerimiz dikkat etmiyorlar, insanlarımız dikkat etmiyorlar. Maske takmıyorlar, Covid-19 olanlar dışarı çıkıyorlar. Allah’tan HES kodu var, insanları durduruyorlarmış HES kodunda Covid-19 olmasına rağmen hala inkar edenler bile oluyor. Kendimize dikkat etmemiz lazım, maskeye dikkat etmemiz lazım, evlerden mümkün mertebe dışarı çıkmamamız lazım. Mecbur olmadıkça dışarı çıkmıyorum herkesin kendisini sakınması lazım. Yazık günah değil mi? Başka insanların hakkına giriyorlar” dedi.

Hasta olup saklayanlar oluyor

Maske takmayanların kendilerini kandırıp ateşe attıklarını söyleyen Nejat Palisoğlu, “Kendisine saygısı olmayanını kimseye saygısı olmaz. Bu bataktan kurtulmamız için kendimizi dezenfekte etmemiz lazım, kanunlara uymamız lazım. Ben evden dışarı çıkmıyorum, kimseye yaklaşmıyorum, çift maske takıyorum. Biz hasta olursak devlete de yük oluyoruz. Fedakar doktorlarımız, hemşirelerimiz bizim için görev yapıyorlar. Hasta olup saklayanlar da oluyor. Madem sen hastasın, acısını biliyorsun, başkalarına da tattırma bu acıyı. Birlik beraberlik her şeyi yener, böyle bu koronadan kurtulabiliriz” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -