Ümraniye TV

DİYETİSYENLİK HİZMETİYLE BİNLERCE ÜMRANİYELİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU

DİYETİSYENLİK HİZMETİYLE BİNLERCE ÜMRANİYELİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU
145 views
14 Nisan 2021 - 13:14

Ümraniye Belediyesi, dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda büyük bir titizlikle çalışmaya devam ediyor. Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti sayesinde vatandaşlar tekrar kilo alma riskinden kurtulurken, obeziteye bağlı gelişebilecek olan kronik hastalık riskleri de minimum düzeye indiriliyor.

Diyetisyenlik hizmetine başvuran  binlerce vatandaş sağlıklı şekilde kilo verirken, merkeze başvuran obezite hastası vatandaşların; diyetisyen kontrolünde, kan değerlerine bakılarak, yaşlarına ve gereksinimlerine göre beslenme programları yapılarak sağlıklı kilo vermeleri sağlanıyor. Merkezin amacı boy/kilo indeksine göre takip altına alınan vatandaşların  kiloya bağlı oluşabilecek kronik hastalık riskini minimuma indirmek ve yaşam kalitelerini arttırmak.

5.649 kişi hizmetten yararlandı

Hayata geçirilen diyetisyenlik hizmeti ile kilo problemi yaşayan Ümraniyeliler daha sağlıklı bir yaşam elde ediyor. Bu güne kadar 9 yaş ve üzeri 5.649 kişi bu hizmetten yararlandı. Kan tahlillerini yaptırdıktan sonra merkeze başvuran vatandaşlar  diyetisyen tarafından hazırlanan tıbbi beslenme tedavileri ile kalıcı olarak kilo verebiliyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen 18 yaş üstü vatandaşlar kan tahlilleriyle beraber merkeze başvurabilir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -