Ümraniye TV

YouTube Kids sonunda Türkiye’de kullanıma sunuldu

YouTube’un çocuklara özel uygulaması YouTube Kids, 6 yıl gecikmeli olarak Türkiye’ye geldi. YouTube Kids’i Android, iOS ve web üzerinden kullanabilirsiniz.

YouTube Kids sonunda Türkiye’de kullanıma sunuldu
26 views
21 Nisan 2021 - 13:51

YouTube her geçen gün yeni bir hizmeti devreye sokuyor. Bu kapsamda değerlendirildiğinde yeni olmasa da Türkiye’de yeni kullanıma açılan YouTube Kids, artık iOS ve Android cihazlarda artık indirilebiliyor. 

Rusya’dan Google’a dava

YouTube ‘beğenmeme’ sayısını gizliyor

YouTube Kids artık Türkiye’de

YouTube çocukların da oldukça yoğun bulunduğu ve milyonlarca videonun bünyesinde yer aldığı bir platform. Hal böyle olunca bazen çocuklar için oldukça tehlikeli olabiliyor. Yapılan araştırmalar çocuklar için hazırlanan videoların aslında çok da ‘çocuklar için’ olmadığını gözler önüne sermişti. 

Uzun bir süredir ABD’de ve Avrupa’da kullanımda bulunan platform 20 Nisan 2021 tarihi itibarıyla kullanıma açıldı. YouTube Kids, 106 ülkede 44 farklı dilde kullanılıyor. Platform, kendine has özel bir internet sitesi ve uygulaması da bulunuyor. 

Çocuklar için farklı kategorileri bünyesinde toplayan platform, öğrenme, hobiler, sanat, el sanatları, YouTuberlar, aile vloggerları, müzik ve dans ya da oyun gibi kategorileri var.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -